ubezpieczenia Gliwice

Ubezpieczenie komunikacyjne

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenia komunikacyjne wg ustawy o działalności ubezpieczeniowej z 22 maja 2003 r. (Dz.U. 2003 Nr 124 poz. 1151) należą do segmentu ubezpieczeń majątkowych. Możemy wyróżnić dwa rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych:

  • ubezpieczenia obowiązkowe – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu – potocznie zwane OC,

  • ubezpieczenia dobrowolne – w skład których wchodzi Autocasco (AC), ubezpieczenie Assistance, ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) itp.

Na czym polega ubezpieczenie OC?

Każdy posiadacz pojazdu ma obowiązek zakupu ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie takie ważne jest przez 12 miesięcy. Mówiąc najprościej, w przypadku ewentualnej stłuczki, poszkodowany otrzymuje pieniądze na pokrycie szkód od ubezpieczyciela, którego polisę posiadał sprawca, lub gwarancję naprawy szkody. W przypadku kiedy sprawca nie posiadał ważnej polisy OC w momencie zdarzenia, odszkodowanie wypłaci Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Następnie UFG zwróci się do sprawcy o zwrot pełnej kwoty wypłaconego odszkodowania.

 


Co to jest Autocasco?

Autocasco – w skrócie AC – jak sama nazwa wskazuje, dotyczy ubezpieczenia samochodu. Najczęściej przedmiotem tego ubezpieczenia objęte są:

  • pojazd,

  • wyposażenie pojazdu należące do standardowego wyposażenia samochodu czyli urządzenia i materiały montowane standardowo przez producenta w warunkach montażu fabrycznego lub generalnego importera pojazdu do Polski,

  • wyposażenie dodatkowe, to elementy lub urządzenia, które są montowane poza fabrycznymi standardami wyznaczonymi przez producenta pojazdu, których demontaż nie jest możliwy bez użycia narzędzi mechanicznych, (na przykład komputer pokładowy, immobilizer, fotelik dziecięcy czy też specjalne wykończenie wnętrza pojazdu).

Co daje AC?

Ubezpieczenie Autocasco może obejmować swoim zakresem ochronę przed uszkodzeniem lub zniszczeniem pojazdu w wyniku kolizji drogowej spowodowanej z winy Ubezpieczonego, ale również chroni jego majątek w sytuacji, gdy nie miał on wpływu na powstanie szkody, np.:

  • kradzieży lub usiłowania kradzieży,

  • pożaru lub wybuchu,

  • kolizji z udziałem innych uczestników ruchu drogowego,

  • kolizji z przedmiotami i osobami znajdującymi się poza pojazdem,

  • działania zjawisk atmosferycznych.

❄️TEJ ZIMY NIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ❄️

Bez względu na to czy wyjeżdżasz na zimowy urlop, zostajesz w mieście lub jeździsz tylko na obiad do teściowej – pamiętaj o ubezpieczeniu, które zapewni Ci wsparcie w każdej sytuacji!
❄️Akumulator padł od mrozu?
❄️Stłuczka spowodowana poślizgiem?
❄️Śnieżyce i wichury?
Przypominamy, że najwyższy czas zmienić opony na zimowe 😉

⬆️PODWYŻKI POLIS KOMUNIKACYJNYCH ⬆️

Jeśli jesteś przedsiębiorcą posiadającym minimum 6 pojazdów? 🚗🚛
Ta wiadomość jest dla Ciebie! Możesz ustrzec się przed podwyżkami cen polis ubezpieczeniowych i podpisz umowę na rok, co pozwoli Ci zachować aktualne stawki ubezpieczenia.

ASSISTANCE KRÓTKOTERMINOWY 🧳 W PODRÓŻY🧳

Wybierasz się na wakacje samochodem, jednak nie masz assistance? To nie problem! Dlaczego warto wykupić polisę Assistance krótkoterminowy❓

Sprawdź zakres ochrony!

✅ochrona na 7 lub 15 dni
✅holowanie pojazdu nawet do 500 km
✅samochód zastępczy (w zależności od wariantu)
✅opłata za nocleg dla podróżujących
✅usługa tłumacza przez telefon!
✅te oraz dużo więcej!

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub bezpośredniego :📲 793777972 lub 692792877

Wiesz, że AC pokrywa tylko część wartości samochodu? Dzięki polisie DEFEND GAP odzyskasz 100% wartości przy szkodzie całkowitej! 🚗

✅zwrot 100% wartości auta
✅ochrona przed spadkiem wartości nawet do 5 lat
✅wysoki limit odszkodowania
✅możliwość zakupu pojazdu tej samej klasy/wartości co pojazd utracony
✅możliwość przeznaczenia odszkodowania na spłatę umowy leasingu

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub bezpośredniego :📲 793777972 lub 692792877

Zapraszamy do kontaktu!